Razvan Marin nu a impresionat in duelul cu Ronaldo! Ce nota a primit romanul dupa meciul cu Juventus

Razvan Marin Cagliari Cristiano Ronaldo juventus Serie A Stranieri Razvan Marin nu a impresionat in duelul cu Ronaldo! Ce nota a primit romanul dupa meciul cu Juventus
Data publicarii: Duminica 22 Noiembrie 2020, 10:33
Data actualizarii: Duminica 22 Noiembrie 2020, 10:35

Razvan Marin a jucat 70 de minute in meciul dintre Juventus si Cagliari, castigat de torinezi cu 2-0.

Mijlocasul roman a fost titular, insa nu a impresionat cu atat mai mult cu cat a fost in offside in momentul pasei pentru Klavan, care a inscris, insa golul a fost anulat. Astfel, jurnalistii de la Gazzetta dello Sport i-au dat nota 5,5, motivand ca Marin nu a fost inspirat.

"A fost vazut mai mult pe faza defensiva decat pe cea de constructie. A incercat cateva lansari in prima repriza, dar s-a stins rapid. Nu a reusit deloc sa gaseasca ideea potrivita si a fost in ofsaid la golul lui Klavan", au notat italienii.

De la Cagliari cea mai mare nota a primit-o Marco Rog, pe care jurnalistii il considera "singurul care a incercat sa produca ceva si sa ofere substanta unui mijloc lipsit de idei".

Cel mai bine notat dupa meci a fost, insa, Ronaldo, care l-a egalat pe Ibrahimovic in topul golgeterilor din Serie A, cu 8 reusite, in meciul cu Cagliari reusind o dubla.