VIDEO Răzvan Marin, din nou decisiv în Serie A într-un meci cu final nebun! ”A fost primul la finalizare”

Razvan Marin Empoli Sampdoria Serie A Tyronne Ebuehi Stranieri
Data publicarii: Marti 17 Ianuarie 2023, 08:25
Data actualizarii: Marti 17 Ianuarie 2023, 08:29

Empoli a câștigat în fața Sampdoriei, scor 1-0, în etapa a 18-a din campionatul Italiei, după ce în runda precedentă reușise un egal la Lazio, 2-2.

După meciul excelent cu Lazio, 2-2, scor final stabilit de Răzvan Marin în prelungiri, luni seara internaționalul român a avut o nouă prestație bună la Empoli, în victoria cu 1-0 asupra Sampdoriei din etapa a 18-a a campionatului Italiei.

Mijlocașul a pasat decisiv (centrare din corner) la unica reușită a meciului, golul înscris de Tyronne Ebuehi în minutul 55.

Răzvan Marin ”a dirijat bine traficul”

Tuttomercatoweb l-a notat pe Răzvan Marin cu 6: ”A avansat în careu pentru a suplini absența lui Grassi și a fost primul la finalizare. A dirijat bine traficul de la mijlocul terenului”.

Finalul meciului a fost unul nebun, cu portarul Sampdoriei în careul lui Empoli și un gol anulat de VAR.