Răspunsul lui Fatih Terim după ce a fost criticat că nu l-a folosit titular pe Moruțan

Fatih Terim Galatasaray Olimpiu Morutan Stranieri
Data publicarii: Marti 07 Decembrie 2021, 09:19
Data actualizarii: Marti 07 Decembrie 2021, 09:34

Galatasaray joacă ultima partida din grupele Europa League cu Lazio joi, de la ora 22:00, exclusiv pe VOYO.

Formația antrenată de Fatih Terim este lider detașat în grupa E, cu 11 puncte obținute în urma a trei victorii și două rezultate de egalitate, în timp ce Lazio se află pe poziția secundă, cu opt puncte.

Cu Alexandru Cicâldău indisponibil din cauza reinfectării cu COVID-19, tehnicianul turcilor se poate baza doar pe serviciile celui de-al doilea român de la echipă, Olimpiu Moruțan.

În ultimul meci din campionat, 2-2 cu Altay, mijlocașul a fost introdus pe teren de-abia în minutul 68, iar presa din Turcia nu a trecut neobservată această schimbare.

"Ok, nu e Cicâldău, dar atunci de ce îl bagi pe Moruțan, omul paselor fine, abia în minutul 70?! Nu știu dacă trebuie să-l întrebăm asta pe Ateș, Inan sau Terim.

Nu este posibil să joci fără un actor creativ. Este precum mâncarea slabă", a citat Cumhuriyet.

Moruțan, titular în partida cu Lazio

Potrivit informațiilor apărute în Turcia, Fatih Terim a decis să-l titularizare pe Olimpiu Moruțan, în confruntarea din Europa League, cu Lazio.

În ultimele trei partide jucate de Galatasaray, internaționalul român a fost rezervă.