Ianis Hagi rangers Rangersț Stranieri Rangers a pierdut primul meci în campionat, după o pauză de 17 luni! Hagi nu a fost în lot
Iosif Pintilie
Data publicarii: Sambata 07 August 2021, 17:06
Data actualizarii: Sambata 07 August 2021, 17:26
Ianis Hagi în Champions League! Marți, de la 10 seara, în direct la PRO X: Glasgow Rangers - Malmo! Bucurați-vă de fotbal!

Rangers a pierdut primul meci din campionat după o pauză de 17 luni. Formația lui Steven Gerrard a fost învinsă de Dundee United, locul 9 din sezonul precedent de campionat. Într-un meci în care Ianis Hagi nu a fost nici măcar pe banca de rezerve, acuzând încă dureri, Rangers nu a reușit să înscrie în poarta unui adversar net inferior.

Ba mai mult, aceștia au fost învinși după reușita lui Robson, din minutul 64. Robson este unul dintre cei mai vechi jucători de la Dundee United, jucând aici încă din 2016. Nu a mai marcat din sezonul 2017-2018, când juca în liga secundă.

• Rangers a pierdut primul meci în campionat, după o pauză de 17 luni! Hagi nu a fost în lot

Este prima înfrângere din campionat post-covid suferită de Rangers. Trupa lui Steven Gerrard nu a mai pierdut un meci în competiția internă din 4 martie 2020, când Hamilton o învingea cu același 1-0. Hagi juca în acel meci.

Bucurati-va de fotbal! Marti, 22:00 Rangers – Malmo in preliminariile Champions League!

Ianis Hagi și Rangers luptă pentru calificarea în playoff-ul Champions League, în direct pe PRO X. Trupa din Scoția trebuie să întoarcă scorul din meciul tur, când Malmo, campioana Suediei, a câștigat cu 2-1. Meciul se joacă marți, de la ora 22:00.

În meciul tur, Hagi a fost doar rezervă. El este incert, ieșind accidentat din duelul cu Livingston, din prima etapă. În acel meci, el a înscris în minutul 8 și a fost schimbat în minutul 31, din cauza accidentării.