FOTO ȘI VIDEO Portarul lui Boloni a făcut henț în careul advers + autogol decisiv în Lyon - Metz, meci din Cupa Franței!

Laszlo Boloni Alexandre Oukidja Cupa Frantei FC Metz Olympique Lyon Stranieri
Data publicarii: Duminica 08 Ianuarie 2023, 11:02
Data actualizarii: Duminica 08 Ianuarie 2023, 11:02

FC Metz, echipa antrenată de tehnicianul român Laszlo Boloni, a jucat în turul 1 din Coupe de France pe terenul lui Olympique Lyon.

FC Metz, echipa din Ligue 2 antrenată de Laszlo Boloni, a fost eliminată sâmbătă seara din Cupa Franței, după 1-2 în primul tur cu Olympique Lyon, meci disputat pe terenul fostei campioane din Ligue 1.

Cu foarte mulți tineri formați la academia clubului, Lyon s-a impus greu în fața lui Metz, după un autogol decisiv înscris în minutul 77 de unul dintre elevii lui Boloni, Fali Cande.

Bradley Barcola deschisese scorul ('60), după doar trei minute Ablie Jallow egalând la 1 pentru Metz.

Goalkeeper-ul Alexandre Oukidja, în atacul lui Metz pe final de meci

Pe final de meci, portarul algerian al lui Boloni, Alexandre Oukidja, s-a aventurat în atac în speranța unei egalări.

Oukidja s-a remarcat în careul advers printr-un șut spre poartă, dar și printr-o intervenție clasică de portar, sancționată însă, evident, cu henț (VIDEO AICI).