Numai la turci se putea întâmpla asta! Final incredibil în meciul echipei lui Silviu Lung cu liderul Trabzonspor

Silviu Lung Kayserispor Super Lig tony nwakaeme Trabzonspor Stranieri
Data publicarii: Sambata 26 Februarie 2022, 08:34
Data actualizarii: Sambata 26 Februarie 2022, 09:03

Un fost jucător din Liga 1 a marcat golul victoriei dintr-un penalty în minutul 90+9.

Kayserispor, cu portarul român Silviu Lung integralist, a avut 2-0 după prima repriză a meciului din deplasare cu Trabzonspor, dar liderul din Turcia a revenit uluitor și s-a impus cu 3-2.

Tony Nwakaeme (32 de ani), fostul jucător de la Arieșul Turda, ”U” Cluj și Petrolul Ploiești, este omul cheie de la Trabzon și a decis soarta partidei cu Kayserispor din etapa a 27-a din Super Lig.

Trabzonspor este aproape campioană

A dat pasa decisivă pentru 2-2 și a înscris golul victoriei dintr-un penalty în minutul 90+9!

Trabzonspor este aproape campioană (66 de puncte), pentru că principalele urmăritoare, Konyaspor (49 de puncte), Istanbul Bașakșehir (46 de puncte) și Adana Demirspor (45 de puncte), sunt departe de lider, iar granzii Fenerbahce, Beșiktaș și Galatasaray nu mai contează în lupta pentru titlu.

Silviu Lung și compania se află la mijlocul clasamentului, pe poziția a noua, cu 38 de puncte.