Silviu Lung Jr., aproape de o minune! A primit gol din penalty în minutul 90+9

Data publicarii: Luni 08 Noiembrie 2021, 09:18
Data actualizarii: Luni 08 Noiembrie 2021, 09:20

Portarul român este integralist la Kayserispor în ultimele 11 etape.

Goalkeeperii retrași anul trecut de la echipa națională a României au parte de un sezon excelent la echipele de club.

După Tătărușanu, care joacă titular la AC Milan și a apărat un penalty în derby-ul din Serie A cu Inter, scor 1-1, și Silviu Lung Jr. a ajuns la a unsprezecea partidă consecutivă în care a fost integralist pentru Kayserispor.

Penalty-ul din minutul 90+9 a fost corect acordat

Aseară, în etapa a 12-a din Super Lig, Kayserispor a fost la un pas de un rezultat mare pe terenul lui Fenerbahce, acolo unde a condus cu 2-0 până în minutul 85. Vedetele lui Fener au adus însă în cele din urmă egalarea.

Miha Zajc (85) și Mesut Ozil (90+9-din penalty) au marcat pentru gazde, lovitura de pedeapsă din prelungiri fiind acordată corect de centralul Cuneyt Cakir, conform presei din Turcia.

Kayserispor este pe locul 13 în clasamentul primei ligi, în timp ce Fener este pe 7. Lider este Trabzonspor, echipă neînvinsă.