Notele primite de Man și Mihăilă, după o nouă victorie a Parmei: "Cel mai bun de pe teren"

Dennis Man Parma Serie B valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Sambata 16 Martie 2024, 18:12
Data actualizarii: Sambata 16 Martie 2024, 18:21

Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost titulari în meciul pe care Parma l-a câștigat, în deplasare, cu FeralpiSalo, scor 2-1.

Scorul a fost deschis de Valentin Mihăilă, în minutul 29, oaspeții au egalat în minutul 65, însă Parma a reușit să stabilească scorul final trei minute mai târziu, prin Estevez.

În urma acestui rezultat, Parma este lider în Serie B, cu 65 de puncte, având un avans de opt puncte față de ocupanta locului secund, Venezia.

"Când a avut mingea, mereu a încercat să creeze faze periculoase. Astăzi, totuși, nu prea i-a reușit. În a doua repriză ar fi putut să închidă meciul, dar nu a făcut alegerea cea mai bună", au scris jurnaliștii de la Tuttomercatoweb, despre Dennis Man, notat cu 6.

"În prima repriză a fost, probabil, cel mai bun din echipa sa. A încununat cele 45 de minute marcând un gol minunat", a fost caracterizarea pentru Valentin Mihăilă, care a primit 7.

Curg laudele pentru Man și Mihăilă

"Contribuțiile lui Man și Mihăilă vor cântări foarte mult. Sunt jucători care decid meciuri. Chiar dacă nu reușesc să marcheze, sunt multe situații în care fie pasează decisiv, fie contribuie la fază.

Dacă sunt în cea mai bună formă, reușesc să se descurce excelent. Din punctul meu de vedere, ambii români sunt jucători foarte buni. Îi urmăresc foarte mult pentru că mă regăsesc în ei, și ei joacă tot pe postul de extremă.

Îmi place să îi văd jucând. Mihăilă și Man au un sezon excelent, iar Parma trebuie să se bucure de ei. Sunt jucători de viitor care s-ar putea descurca și în Serie A", a spus Antonio Di Gaudio, fost jucător la Parma, pentru Parma Live.