VIDEO Semne bune pentru națională! Valentin Mihăilă a marcat pentru Parma, care își consolidează poziția de lider în Serie B

Parma Serie B valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Sambata 16 Martie 2024, 16:51
Data actualizarii: Sambata 16 Martie 2024, 17:00

FeralpiSalo și Parma au fost adversare în etapa a 30-a din Serie B.

Cu Dennis Man și Valentin Mihăilă titluari, oaspeții au obținut o victorie la limită, scor 2-1.

Scorul a fost deschis de Valentin Mihăilă, în minutul 29, oaspeții au egalat în minutul 65, însă Parma a reușit să stabilească scorul final trei minute mai târziu, prin Estevez.

În urma acestui rezultat, Parma este lider în Serie B, cu 65 de puncte, având un avans de opt puncte față de ocupanta locului secund, Venezia.

Valenti Mihăilă a ajuns la patru reușite în acest sezon, confirmând forma bună prin care trece, alături de Dennis Man, la formația din liga secundă italiană.

Lotul României pentru meciurile cu Irlanda de Nord și Columbia

România va avea parte de două jocuri de pregătire în luna martie, înainte de EURO 2024. România le va întâlni pe Irlanda de Nord (vineri, 22 martie, ora 15:00) și Columbia (marți, 26 martie, ora 21:15).

PORTARI: Horațiu MOLDOVAN (Atletico Madrid | Spania, 9/0), Florin NIȚĂ (Gaziantep | Turcia, 19/0), Ștefan TÂRNOVANU (FCSB, 1/0), Marian AIOANI (FC Rapid 1923, 0/0);

FUNDAȘI: Andrei RAȚIU (Rayo Vallecano | Spania, 15/1), Cristian MANEA (CFR Cluj, 24/2), Vasile MOGOȘ (CFR Cluj, 4/0), Andrei BURCĂ (Al-Okhdood | Arabia Saudită, 25/1), Radu DRĂGUȘIN (Tottenham | Anglia, 13/0), Adrian RUS (Pafos | Cipru, 19/1), Ionuț NEDELCEARU (Palermo | Italia, 25/2), Bogdan RACOVIȚAN (Raków | Polonia, 0/0), Nicușor BANCU (Universitatea Craiova, 34/2), Deian SORESCU (Gaziantep | Turcia, 14/0);

MIJLOCAȘI: Nicolae STANCIU (Damac | Arabia Saudită, 66/14), Marius MARIN (Pisa | Italia, 15/0), Alexandru CICÂLDĂU (Konyaspor | Turcia, 35/4), Răzvan MARIN (Empoli | Italia, 52/3), Olimpiu MORUȚAN (Ankaragucu | Turcia, 14/1), Darius OLARU (FCSB, 15/0), Adrian ȘUT (FCSB, 0/0), Dennis MAN (Parma | Italia, 20/6), Valentin MIHĂILĂ (Parma | Italia, 17/4), Ianis HAGI (Deportivo Alaves | Spania, 31/4), Denis DRĂGUȘ (Gaziantep | Turcia, 8/2), Florinel COMAN (FCSB, 12/1);

ATACANȚI: George PUȘCAȘ (Bari | Italia, 40/11), Denis ALIBEC (Muaither | Qatar, 36/5), Florin TĂNASE (Al-Okhdood | Arabia Saudită, 17/2).