Notele primite de Dennis Man și Valentin Mihăilă după ce Parma a remizat cu Perugia

Dennis Man Parma Serie B valentin mihaila Stranieri
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Duminica 21 August 2022, 08:54
Data actualizarii: Duminica 21 August 2022, 08:56

Perugia și Parma s-au întâlnit în a doua etapă din Serie B, scor 0-0.

Dennis Man (23 ani) și Valentin Mihăilă (22 ani) au fost titulari în al doilea meci consecutiv pentru Parma în noul sezon din Serie B. „Cruciații” au două remize după primele două etape, însă spre deosebire de prima etapă, cu Bari, când meciul s-a încheiat 2-2, românii fiind autorii celor două goluri, în acest meci Parma nu a reușit să marcheze.

Ce note au primit Dennis Man și Valentin Mihăilă după remiza Parmei

Dennis Man a avut prima ocazie a partidei, însă a trimisi balonul peste poartă. Nici Mihăilă nu s-a lăsat mai prejos și a fost aproape să înscrie, însă a trimis slab, din careu, fără să pună probleme portarului advers. Românii au primit note mici din partea jurnaliștilor de la ParmaLive, ambii fiind notați cu 5.

„Man - Șters, se aprinde ocazional însă se stinge la fel de repede. După un șut periculos în startul meciului se remarcă, însă după o jumătate de oră rămâne silențios.

Mihăilă - Greșește în momentul cheie în câteva ocazii și nu pare să fie conectat la meci, în special când trebuie să urmărească adversarul și să ajute în apărare. Precum alți coechipieri, nu apare în a doua repriză”, au scris cei de la ParmaLive

Jurnaliștii de la tuttomercatoweb.com i-au notat pe Man și Mihăilă cu 6 și au analizat mai tranșant prestațiile celor doi: „Man - începe cu dreptul, caută să finalizeze de la distanță, iar apoi scade în joc cu trecerea minutelor. Mihăilă - atac, aproape tot timpul, căutând pase în adâncime, însă fără noroc în calea golului”.