VIDEO Valentin Mihăilă, gol și calificare în Cupa Italiei! Parma a eliminat o formație din Serie A

valentin mihaila Cupa Italiei Dennis Man Parma Salernitana Italia
Data publicarii: Duminica 07 August 2022, 23:58
Data actualizarii: Duminica 07 August 2022, 23:58

Valentin Mihăilă a marcat un gol pentru Parma în meciul cu Salernitana, din turul secund al Cupei Italiei, câștigat de echipa sa, scor 2-0.

Parma, antrenată din acest sezon de Fabio Pecchia, a început meciul cu Dennis Man și Valentin Mihăilă titulari, iar fostul jucător de la FCSB a fost înlocuit după 57 de minute cu Drissa Camara.

Valentin Mihăilă, gol pentru Parma în Cupa Italiei contra Salernitanei

Camara, cel care a intrat în locul lui Man, a reușit să deschidă scorul în minutul 58, după ce a profitat de o respingere a portarului de la Salernitana.

Rămas pe teren până la final, Valentin Mihăilă a reușit să își treacă și el numele pe lista marcatorilor, după o eroare în defensiva gazdelor. Fostul jucător al Universității Craiova a rămas singur cu goalkeeper-ul Sepe și a finalizat cu un șut în forță, la firul ierbii.

S-a terminat 2-0 pentru Parma, care a produs surpriza și a eliminat o formație din Serie A. În următoarea fază din Cupa Italiei, echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă va înfrunta Bari.

Pentru Valentin Mihăilă este primul gol marcat în acest sezon. Internaționalul român a fost împrumutat în a doua parte a sezonului trecut la Atalanta, în Serie A, însă după șase luni a revenit la formația de eșalon secund, cu care mai are contract până în 2025.

În prima etapă din Serie B, Parma va înfrunta Bari, vineri, de la ora 21:45.