VIDEO Nicolae Stanciu, revenit după accidentare, s-a distrat în campionatul Chinei! Wuhan Three Towns a "pus-o la colț" pe Dalian Pro

Nicolae Stanciu China Chinese Super League Dalian Pro Wuhan Three Towns Stranieri
Data publicarii: Marti 25 Octombrie 2022, 18:00
Data actualizarii: Marti 25 Octombrie 2022, 18:04

Mijlocașul naționalei României este în continuare lider în Chinese Super League cu echipa din Wuhan.

Nicușor Stanciu a fost trimis încă din primul minut în meciul cu Dallan Pro, dar accidentarea și-a spus cuvântul, iar antrenorul său l-a scos în minutul 68, când scorul era deja 3-0 pentru Wuhan Three Towns. Cu toate acestea, colegii lui Stanciu au marcat din nou, prin Ademilson, și au blocat tabela la 4-0.

Wuhan Three Towns - Dalian Pro 4-0 (Marcao '28 și '31, Davidson '46, Ademilson '69)

• Nicolae Stanciu a fost schimbat în minutul 68.

Știrea inițială

Wuhan Three Towns, cu internaționalul român Nicolae Stanciu titular, joacă de la ora 14:30 cu Dalian Pro în etapa cu numărul 21 din Chinese Super League.

După primele 20 de runde, Wuhan este lider în campionat, la egalitate de puncte (50) cu Shandong Luneng.

În cele 15 partide jucate (ultima tocmai în luna august), toate ca titular, Stanciu a înscris 7 goluri și a dat 8 pase de gol. De atunci, Nicolae Stanciu nu a mai făcut parte din lotul formației din Wuhan, inițial din cauza unei accidentări, apoi pentru că a fost convocat la echipa națională pentru ultimele două partide din grupele Nations League.