VIDEO Nicolae Stanciu, dezlănțuit! Încă o pasă superbă de gol și un penalty obținut, dar românul a fost detronat din top în '90+8

Nicolae Stanciu Chengdu Rongcheng Chinese Super League Echipa Nationala Wuhan Three Towns Stranieri
Data publicarii: Vineri 19 Mai 2023, 13:26
Data actualizarii: Vineri 19 Mai 2023, 14:36

Wuhan Three Towns și Chengdu Rongcheng s-au întâlnit în etapa a opta din Chinese Super League.

FINAL Wuhan Tree Towns - Chengdu Rongcheng 3-3 (Yakubu 45, Windbichler 67 - autogol, Ademilson 79 - din penalty / Romulo 15, Kesen 52, Felipe 90+8)

UPDATE După pasa de gol de la finalul primei reprize, Stanciu a obținut și o lovitură de la 11 metri, transformată de Ademilson: 3-2 pentru Wuhan Three Towns în minutul 79! Golul de 3-3 al adversarilor din minutul 90+8 a venit din pasa lui Romulo, care are acum 6 assist-uri și l-a detronat pe român din fruntea topului pasatorilor decisivi!

Știrea inițială

Într-un meci început la ora 12:30, Wuhan Three Towns și Chengdu Rongcheng joacă în runda cu numărul 8 din campionatul Chinei.

La pauză, scorul este egal, 1-1, golul gazdelor din minutul 45 (marcator Abdul-Aziz Yakubu) venind din pasa ideală a românului Nicolae Stanciu, titular la Wuhan Three Towns.

În cele 8 etape de până acum, ”tricolorul” a bifat 5 assist-uri și ocupă primul loc în clasamentul pasatorilor decisivi din Chinese Super League.