Mesajul FABULOS care-l transforma pe Chiriches in star! Nu mai e omul meciului, este omul campionatului: "E cel mai bun transfer facut!" Ce fotbalist urias l-a laudat:

Vlad Chiriches Gary Lineker Tottenham Stranieri
Data publicarii: Duminica 10 Noiembrie 2013, 16:10
Data actualizarii: Duminica 10 Noiembrie 2013, 16:21

►Steaua - Dinamo, El ClaSOCul din sferturi? Trageri la sorti sferturi Cupa, luni 16:00, in direct Sport.ro!

Tottenham a pierdut astazi intalnirea cu Newcastle United, disputata chiar pe White Hart Lane, iar Vlad Chiriches a trecut prin momente grele in finalul primei reprize, atunci cand si-a spart nasul dupa un duel la cap.

Chiriches a oferit insa o prestatie extrem de buna pana la pauza, atunci cand a fost schimbat cu Kaboul, avand cateva incursiuni extrem de bune si creand mai multe faze periculoase.

Chiar daca cei de la Spurs au luat gol dupa o greseala a defensivei, Paulinho pierzand o minge la centrul terenului, iar Loic Remy tasnind dintre fundasii centrali (Chiriches si Dawson), fundasul roman a fost laudat de Gary Lineker pe Twitter.

Fostul super atacant al Barcelonei si al lui Tottenham, echipe pentru care a bifat peste 200 de meciuri si a inscris peste 100 de goluri, a spus pe Twitter: "Vlad Chiriches are mari sanse sa devina cel mai bun transfer facut de Tottenham in aceasta vara. Un fotbalist extrem de inzestrat!"