Schalke s-a calificat dupa un gol FABULOS marcat in minutul 120 de un pusti de 17 ani! VIDEO

Schalke 04 Ciprian Deac Julian Draxler nurnberg schalke Stranieri
Data publicarii: Miercuri 26 Ianuarie 2011, 11:41
Data actualizarii: Miercuri 26 Ianuarie 2011, 11:51

Schalke 04, cu Ciprian Deac pe banca de rezerve, s-a calificat in semifinalele Cupei Germaniei, dupa ce a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 dupa prelungiri, formatia FC Nurnberg, in sferturile de finala ale competitiei.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Gavranovici 14, Rakitici 58 si Draxler '119, in timp ce pentru oaspeti a inscris Schieber, in minutele 4 si 32.

Julian Draxler (Schalke) are 17 ani si a dat golul victoriei in meciul cu Nurnberg

Partidele Energie Cottbus (D2) - TSG 1899 Hoffenheim, MSV Duisburg (D2) - FC Kaiserslautern si Alemannia Aachen (D2) - Bayern Munchen se vor disputa miercuri.

Semifinalele vor avea loc la 1 si 2 martie, iar finala este programata la 21 mai.