Meci HALUCINANT pentru Mircea Lucescu! Sahtiorul a condus cu 3-0, dar in minutul 54 era deja 3-3! Pana la final s-a mai inscris de 4 ori

Mircea Lucescu Sahtior Donetk Ucraina Stranieri
Data publicarii: Sambata 09 Mai 2015, 15:35
Data actualizarii: Sambata 09 Mai 2015, 15:51

Sahtiorul lui Mircea Lucescu a avut parte de un meci incredibil in campionatul Ucrainei, castigand cu 7-3 meciul disputat cu Hoverla Ujgorod!

Echipa romanului, aflata pe locul 3, la un punct in spatele lui Dnipro si la 7 de Dinamo Kiev, s-a impus prin golurile marcate de Gladkiy (de doua ori), Douglas Costa, Rakitskiy, Luiz Adriano, Taras Stepanenko si Alex Teixeira.

Desfasurarea a fost insa una incredibila! Sahtior a condus cu 3-0 inca din minutul 18, dar s-a vazut egalata la inceputul reprizei secunde.

Fotbalistii lui Mircea Lucescu nu au dezarmat insa. Acestia au revenit in joc si au mai inscris de 4 ori pana la final!

La Hoverla a evoluat si fostul stelist Alexandru Tudose.

In urma acestui joc, Sahtior urca provizoriu pe locul 2. Dnipro va juca in compania celor de la Zorya Lugansk, in timp ce Dinamo Kiev va intalni Metalurg Donetsk.