Meci de infarct pentru Laurențiu Reghecampf! Ce s-a întâmplat după ce echipa sa conducea cu 3-1 la pauză

Al Tai Arabia Saudita Laurentiu Reghecampf Stranieri Laurențiu Reghecampf, antrenor Al Tai/sursa foto: Instagram
Data publicarii: Vineri 03 Noiembrie 2023, 19:11
Data actualizarii: Vineri 03 Noiembrie 2023, 19:24

Al Tai a jucat pe teren propriu, în etapa a 12-a din campionatul Arabiei Saudite, împotriva celor de la Al Feiha.

După succesul obținut în meciul anterior din competiția internă, formația antrenată de Laurențiu Reghecampf a început bine confruntarea cu Al Feiha.

Victorie ratată pe final de partidă

Cu Andrei Cordea și Marko Dugandzic titulari, Al Tai a început mai bine confruntarea, iar la pauză avea un avantaj de două goluri.

Roco, Shamian și Mensah au marcat pentru echipa tehnicianului român, după ce oaspeții au deschis scorul prin Nwakaeme.

După pauză, Al Feiha a reușit să restabilească egalitate, prin Onyekuru și Sakala, în minutele 67 și 70. În urma acestui rezultat, Al Tai a rămas pe locul 11, cu 11 puncte.