VIDEO Andrei Cordea, dublu assist în Arabia Saudită! Echipa lui Reghecampf s-a distrat în prima repriză cu Al Riyadh

andrei cordea Al Riyadh Al Tai Arabia Saudita Stranieri Andrei Cordea în Al Tai - Al Riyadh / Sursa foto: Twitter/@tai1381
Data publicarii: Vineri 27 Octombrie 2023, 19:15
Data actualizarii: Vineri 27 Octombrie 2023, 19:23

Al Tai s-a duelat cu Al Riyadh în etapa cu numărul 11 din Premier League a Arabiei Saudite.

Echipa lui Laurențiu Reghecampf s-a văzut condusă din minutul 8, după golul lui Al Abbas. Gazdele însă și-au revenit rapid și au egalat în minutul 28, după ce Andrei Cordea i-a pasat decisiv lui Marko Dugandzic în interiorul careului, iar atacantul croat a înscris cu o execuție frumoasă, din întoarcere.

Andrei Cordea a fost din nou decisiv în minutul 40, când a centrat din corner perfect pentru reluarea cu capul a lui Semedo, care l-a învins pe portar fără probleme. Shamlan a înscris pentru 3-1, iar echipa lui Laurențiu Reghecampf a intrat cu un avantaj considerabil la pauză.

• Andrei Cordea în Al Tai - Al Riyadh / Sursa foto: Twitter/@tai1381

Pentru Al Tai ar fi prima victorie în campionat după o serie de patru înfrângeri consecutive.