KEEESSSEEERRRU | Fostul stelist i-a innebunit pe bulgari la cel de-al doilea meci jucat pentru Ludogorets! Ce a reusit

Claudiu Keseru Bulgaria Ludogorets Steaua Stranieri
Data publicarii: Vineri 21 August 2015, 21:32
Data actualizarii: Vineri 21 August 2015, 22:35

Revenit in Europa, dupa o jumatate de an petrecuta in Golf, Claudiu Keseru se simte excelent. Atacantul nu a ajuns la Steaua, dupa ce conducerea campioanei Romaniei a ezitat in a-i face o oferta, ci a semnat cu echipa care i-a provocat in 2014 un mare cosmar - Ludogorets Razgrad.

Keseru are parte de un debut fulminant in campionatul Bulgariei, in tricoul campioanei Ludogorets, echipa la care mai joaca alti doi romani - Cosmin Moti si Andrei Prepelita.

Atacantul de 28 de ani nu a inscris la primul meci jucat pentru Ludogorets, cu Lokomotiv Plovdiv, insa nu a mai iertat in disputa cu Pirin Blagoevgrad.

Claudiu Keseru a inscris o dubla in victoria cu 3-0 obtinuta de Ludogorets, marcand in minutele 36 si 62, dupa ce Vasilev a deschis scorul in minutul 21.

Cosmin Moti a fost si el titular la Ludogorets, in timp ce Prepelita a fost lasat in afara lotului.

OFK PIRIN-LUDOGORETS 0-3

Posted by Claudiu Keşerü on Friday, August 21, 2015

Echipa lui Ludogorets: Borjan - Cicinho, Alksandrov, Moti, Natanael - Dyakov, Abel - Vura, Marcelinho, Vasilev - Keseru

Rezerve: Stoyanov, Sasha, Vitinha, Zhuliao, Lukoki, Wanderson