VIDEO Ionuț Radu, în lacrimi după eroarea colosală cu Bologna. Gest superb al colegilor de la Inter

Ionut Radu Bologna Denzel Dumfries Inter Serie A Stranieri
Data publicarii: Miercuri 27 Aprilie 2022, 23:59
Data actualizarii: Miercuri 27 Aprilie 2022, 23:59

Ionuț Radu, portarul lui Inter, a comis o gafă majoră în meciul cu Bologna, pierdut de campioana Italiei, scor 1-2.

Titularizat de urgență în locul veteranului Samir Handanovic, care a acuzat dureri la spate chiar înainte de joc, Ionuț Radu a gafat la golul celor de la Bologna din minutul 81. Portarul român a primit o pasă din aut de la Perisic, în careul mic, însă a dat pe lângă minge și i-a permis lui Nicola Sansone să marcheze cu poarta goală.

Ionuț Radu, în lacrimi după eroarea colosală cu Bologna

După meci, Radu a izbucnit în lacrimi pe teren, însă jucătorii lui Inter au mers imediat să îl consoleze, iar Denzel Dumfries chiar s-a așezat în fața camerelor TV pentru a nu fi surprinse momentele dureroase prin care trece românul.

"O seară nefericită pentru Inter și Radu, un moment dificil pentru echipă, dar a rămas loc pentru umanitate. Gestul frumos al lui Dumfries rămâne după meciul cu Bologna.

La finalul meciului, olandezul s-a așezat în fața lui Radu pentru a nu le permite camerelor să îl înregistreze în lacrimi după gafa care i-a condamnat pe nerazzurri la înfrângeri", a scris jurnalistul italian Gianluca Di Marzio.

Pentru Ionuț Radu ar putea fi ultimul meci la Inter. Agentul său a anunțat în mai multe rânduri că intenționează să îi găsească o nouă echipă din vară, având în vedere că prinde foarte puține minute la campioana Italiei.

Fostul căpitan al naționalei de tineret a României s-a aflat la primul meci din Serie A în acest sezon, iar eroarea sa o poate costa titlul pe Inter. Echipa lui Simone Inzaghi a ratat șansa de a urca pe primul loc, iar AC Milan rămâne lider, cu două puncte avans și patru etape rămase.