VIDEO Gafă uriașă a lui Ionuț Radu în Bologna - Inter! A dat pe lângă minge, iar nerazzurrii pot pierde titlul

Ionut Radu Bologna Inter Serie A Stranieri
Data publicarii: Miercuri 27 Aprilie 2022, 23:15
Data actualizarii: Miercuri 27 Aprilie 2022, 23:27

Ionuț Radu (24 de ani), portarul lui Inter, a fost titularizat de urgență în meciul cu Bologna, contând pentru restanța din etapa cu numărul 20 a Serie A, însă goalkeeper-ul român a comis o gafă care îi poate costa titlul pe nerazzurri.

Bologna s-a impus cu 2-1 contra lui Inter, iar golul victoriei a venit după o gafă momunentală a lui Ionuț Radu. În minutul 82, portarul român a primit o pasă din aut de la Ivan Perisic, însă a dat pe lângă minge în careul mic și i-a permis lui Nicola Sansone să marcheze cu poarta goală.

Gafă uriașă a lui Ionuț Radu în Bologna - Inter

Anterior, Ivan Perisic deschisese scorul în minutul 3 cu o execuție superbă, iar Bologna egalase după 28 de minute prin Arnautovic, care l-a învins pe Radu cu o lovitură de cap.

Eroarea lui Ionuț Radu poate face ca Inter să piardă titlul în Serie A. Cu o victorie azi, Inter ar fi urcat pe primul loc, însă eșecul îl lasă pe nerazzurri pe poziția secundă, la două lungimi în spatele lui AC Milan, cu patru runde înainte de final.

Pentru Ionuț Radu a fost primul meci din Serie A în care este folosit în actuala stagiune. Titularizarea surprinzătoare a venit după ce Samir Handanovic a acuzat probleme medicale chiar înainte de joc.