Ianis, lasat pe banca de Gerrard inainte de meciul cu Benfica din Europa League! Rangers a castigat gratie unui gol din penalty

Ianis Hagi Europa League rangers Steven Gerrard Stranieri Ianis, lasat pe banca de Gerrard inainte de meciul cu Benfica din Europa League! Rangers conduce la pauza cu un gol din penalty
Data publicarii: Duminica 01 Noiembrie 2020, 14:47
Data actualizarii: Duminica 01 Noiembrie 2020, 15:54

Ianis Hagi a fost lasat pe banca de rezerve de Steven Gerrard in deplasarea de la Kilmarnock.

UPDATE 15:51: Ianis Hagi nu a fost introdus pe teren niciun minut in deplasarea de la Kilmarnock, Gerrard realizand doar doua modificari.

Rangers s-a impus cu 1-0, golul fiind inscris dintr-o lovitura de la 11 metri de Tavernier. Dupa aceasta victorie, echipa ramane lider in clasamentul din Scotia, avand 35 de puncte.

Romanul nu a impresionat in partida din grupele Europa League contra celor de la Lech Poznan. Dupa cele 70 de minute petrecute joi pe teren, Ianis a fost lasat pe banca de Gerrard in meciul din a 13-a etapa a campionatului.

Hagi nu este singura modificare facuta de antrenor in echipa de start a lui Rangers. Fata de meciul din Europa League, in locul lui Ianis si al lui Kamar Roofe, tehnicianul i-a trimis in teren pe Alfredo Morelos si Cedric Itten.

Iata cum arata echipa de start a lui Steven Gerrard: McGregor -  Tavernieri, Goldson, Helander, Barisic - Aribo, Jack, Arfield - Itten, Morelos, Kent.

Inaintea meciului cu Kilmarnock, Rangers avea 32 de puncte, fiind lider in clasamentul din Premiership.