VIDEO Ianis Hagi, unde ești? Ce s-a întâmplat la ultimul meci al lui Alaves din La Liga

Ianis Hagi alaves Betis Sevilla la liga Luis Garcia Stranieri
Data publicarii: Luni 19 Februarie 2024, 08:27
Data actualizarii: Luni 19 Februarie 2024, 08:32

Internaționalul român nu a reușit să se impună nici la echipa spaniolă.

Echipele spaniole Betis Sevilla şi Alaves au încheiat la egalitate duminică seara, la Sevilla, scor 0-0, într-un meci din etapa a 25-a din La Liga.

Nici de această dată, internaționalul român Ianis Hagi nu a fost utilizat la Alaves.

A fost remiză fără goluri pe stadionul ”Benito Villamarin”, din Sevilla, acolo unde cele două echipe şi-au împărţit ocaziile pe parcursul celor două reprize. VIDEO AICI

Ianis Hagi, din nou uitat pe bancă

Antrenorul echipei Deportivo Alaves, Luis Garcia, nu a apelat nici măcar pe final la internaţionalul român Ianis Hagi, care a rămas pe banca rezervelor, deși tehnicianul mai avea de făcut încă o schimbare.

În ultimele 7 etape, practic cele disputate în noul an 2024, mijlocașul român a rămas de 5 ori pe bancă și a bifat 17 minute pe finalul celorlalte 2 runde.

Clasamentul din La Liga

Betis este pe locul 7 în La Liga, cu 39 de puncte, în timp ce Alaves are 28 de puncte şi ocupă locul 12.