VIDEO | Stanciu, decisiv pentru Al Ahli! Romanul a reusit un assist, echipa a castigat dramatic cu un gol in prelungiri

Data publicarii: Vineri 08 Martie 2019, 16:29
Data actualizarii: Vineri 08 Martie 2019, 16:51

Nicolae Stanciu s-a facut din nou remarcat la Al Ahli.

Romanul a contribuit din plin al remiza scoasa de Al Ahli pe terenul celor de Al Quadisiya, scor 1-1. Stanciu a oferit centrarea de la golul lui Aderllan Santos, din minutul 37, reusita care a stabilit si scorul final. Stanciu a ajuns astfel la doua pase decisive si un gol in tricoul lui Al Ahli.

Al Ahli a reusit sa castige in extremis, in minutul 4 al prelungirilor. Omar Al Somah a marcat golul decisiv. Meciul a avut 7 minute de prelungiri. Gazdele de la Al Quadisiya reusisera sa deschida scorul cu 6 minute mai devreme prin Bismark.

In urma acestui rezultat, Al Ahli ocupa locul 5 in campionatul din Arabia Saudita, cu 40 de puncte. Al Quadisiya este pe pozitia a 11-a, cu 24 de puncte.