Eric Bicfalvi Florentin Matei Ucraina Volyn Lutsk Stranieri

Fostii stelisti Bicfalvi si Matei, meci perfect in Ucraina! Florentin Matei a dat un supergol pentru Volyn | VIDEO

Volyn Lutsk, cu Bicfalvi si Florentin Matei pe teren, a obtinut a treia victorie in 6 etape in Ucraina. Tanarul Matei a dat un gol superb din lovitura libera.

Data publicarii: Duminica 14 Septembrie 2014, 18:28
Data actualizarii: Duminica 14 Septembrie 2014, 18:45

Fostii stelisti Eric Bicfalvi si Florentin Matei au facut un meci perfect, astazi, in tricoul lui Volyn Lutsk.

Cu trei infrangeri si doua victorii suferite in primele 5 etape, Volyn a intalnit pe teren propriu Metalurg Zaporoje, formatia celor doi romani obtinand o victorie categorica, scor 3-0.

Cele doua echipe au intrat la egalitate la vestiare, dupa primele 45 de minute, insa Volyn a zburgat in repriza secunda.  Mameshev, Zunic si Florentin Matei au inscris golurile victoriei gazdelor, ultimul dintre acestia marcand dintr-o lovitura libera de la 25 de metri.

Matei a fost integralist la Volyn, in timp ce Eric Bicfalvi a jucat 90 de minute, timp in care a oferit si o pasa de gol.

Echipa romanilor Bicfalvi si Matei se afla in acest moment pe locul 5 al campionatului din Ucraina, cu 9 puncte acumulate in 6 etape. Sahtior-ul lui Mircea Lucescu conduce categoric clasamentul, cu maximum de puncte (18) dupa primele 6 partide.