VIDEO Faza rară din care a primit gol în minutul 90+12 Gaziantep FK, echipa lui Alexandru Maxim și Alin Toșca

gaziantep fk Alexandru Maxim Alin Tosca Campionatul Turciei Istanbulspor Stranieri
Data publicarii: Marti 10 Ianuarie 2023, 09:11
Data actualizarii: Marti 10 Ianuarie 2023, 09:16

Formația românilor a obținut doar un egal în deplasarea de la ultima clasată Istanbulspor, scor 1-1.

Fără Alexandru Maxim și cu Alin Toșca introdus tocmai în minutul 89, Gaziantep FK a condus o bună parte din meciul de luni seara cu codașa Istanbulspor, din etapa a 17-a a campionatului Turciei, dar a fost egalată în minutul 90+12!

Marko Jevtovic a deschis scorul pentru oaspeți ('38), iar gazdele au presat teribil până spre finalul meciului, când au avut numeroase ocazii.

Gaziantep, pe locul 11 în Super Lig

La un șut al gazdelor, pe lângă portarul lui Gaziantep au intervenit și trei coechipieri de câmp.

Unul dintre aceștia, Mustafa Eskihellac, a făcut-o însă ca un veritabil goalkeeper, respingând balonul cu ambele mâini și provocând penalty-ul din care Valon Ethemi a egalat și a stabilit scorul final, 1-1, în minutul 90+12.

Gaziantep se află pe locul 11 în Super Lig, în timp ce Istanbulspor continuă să fie ultima în clasament, pe poziția 19.