VIDEO Cristiano Ronaldo a făcut show cu echipa lui Alin Toșca

Cristiano Ronaldo Al-Nassr Alin Tosca Campionate externe
Data publicarii: Vineri 08 Decembrie 2023, 23:32
Data actualizarii: Vineri 08 Decembrie 2023, 23:33

Al-Nassr a câștigat categoric meciul cu Al Riyadh din campionatul Arabiei Saudite, scor 4-1.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 33, după ce a reluat din prima o minge centrată de pe partea stângă de Sadio Mane.

Cristiano Ronaldo, gol și assist în meciul cu echipa lui Alin Toșca!

Al-Nassr a intrat cu un avantaj de 2-0 la pauză, după ce Otavio a reușit să marcheze cu capul din centrarea lui Ronaldo.

Show-ul a continuat și după pauză. Mane a bifat al doilea assist pentru reușita lui Talisca din minutul 67. Al Riyadh a reușit să marcheze golul de onoare un minut mai târziu, prin Andre Gray, iar Talisca a stabilit scorul final în prelungiri, 4-1 pentru Al-Nassr.

• La echipa oaspete, Alin Toșca a fost rezervă pe tot parcursul partidei.

Pentru Cristiano Ronaldo a fost golul cu numărul 16 în acest sezon din Arabia Saudită, cifră la care se adaugă și opt pase decisive.

În urma acestui succes, Al-Nassr a ajuns la 37 de puncte, dar este în continuare departe de liderul Al-Hilal, după 16 runde. Fosta echipă a lui Răzvan Lucescu are 44 de puncte și este neînvinsă, cu 14 victorii și doar două rezultate de egalitate.

În următoarea rundă, Al-Nassr va juca tot pe teren propriu, cu Al-Ettifaq, iar Al Riyadh, care a rămas pe locul 14, va primi vizita lui Al Khaleej.