EXCLUSIV | Utimele detalii despre starea de sănătate a lui Ianis Hagi. Când va putea conta Steven Gerrard pe el

Ianis Hagi Glasgow Rangers Steven Gerrard Stranieri
Data publicarii: Sambata 31 Iulie 2021, 21:37
Data actualizarii: Sambata 31 Iulie 2021, 21:47

Ianis Hagi a părăsit terenul accidentat la debutul în noul sezon din Scoția.

Fiul „Regelui” a început titular și a avut un start bun de meci, în confruntarea cu Livingston, reușind să deschidă scorul, în minutul opt, după o fază superbă, în care a pus la pământ doi adversari, și-a pus mingea pe piciorul drept, apoi a șutat în forță.

Steven Gerrard s-a văzut însă nevoit să-l înlocuiască pe român, în minutul 32, după ce s-a accidentat în urma unui duel dur cu Adam Lewis.

Surse din anturajul fotbalistului au declarat pentru sport.ro că accidentarea fotbalistului nu este una gravă și cel mai probabi va fi pe teren la următorul meci al lui Rangers.

Campioana Scoției are meci, marțea viitoare, în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, acolo unde o va întâlni, în deplasare, în pirmă manșă, pe Malmo.

Gerrard, reacție superbă când a fost întrebat de Ianis Hagi

Urăsc faptul că nu mă pot baza pe Ianis”, a spus antrenorului campioanei Scoției la finalul meciului cu Livingston.

12 goluri și 17 pase decisive a reușit Ianis Hag în cele 59 de prezențe în tricoul lui Rangers.

Glasgow Rangers s-a impus, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, în faţa formaţiei Livingston, în prima etapă a campionatului Scoţiei.