Englezii au murit de ras dupa golul lui Aguero! Imaginea de milioane surprinsa cu Chiriches: FOTO

Vlad Chiriches Kun Aguero Manchester City Tottenham Stranieri
Data publicarii: Miercuri 29 Ianuarie 2014, 22:42
Data actualizarii: Miercuri 29 Ianuarie 2014, 22:50

► Fotbal in jurul lumii: de la Hollywood la Amsterdam! SUA – Coreea de Sud, sambata 00:00, si Utrecht –Ajax, duminica 13:30, LIVE Sport.ro si Voyo.ro!

Argentinianul Kun Aguero a marcat in minutul 15 pentru Machester City. Atacantul a plecat dintre Chiriches si Dawson si a sutat plasat la coltul lung.

Englezii de la Mirror au postat o poza amuzanta pe Facebook, cu textul "Welcome to our 'face' book". Ei s-au amuzat de figurile lui Aguero si Chiriches - este o practica obisnuita a jurnalistilor britanici, 'victima' preferata a acestora fiind Phil Jones de la Man United.

Aguero a mai avut doua ocazii uriase. O data a trimis mingea in bara, iar o data putin pe langa. In minutul 43, argentinianul a fost inlocuit cu Jovetic, dupa ce s-a accidentat la gamba.