Elogii în Italia pentru Dennis Man după încă un gol la Parma: "Sezon extraordinar!"

Dennis Man Parma Stranieri
Data publicarii: Duminica 18 Februarie 2024, 12:14
Data actualizarii: Duminica 18 Februarie 2024, 12:13

Dennis Man a avut din nou un rol important la Parma. Românul a marcat un gol în victoria cu Pisa, scor 3-2.

Cu Man și Mihăilă titulari, Parma a condus cu 1-0 după golul lui Benedyczak, din minutul 25, însă Pisa a restabilit egalitatea 10 minute mai târziu, prin Valoti.

Dennis Man, lăudat din nou în Italia

Finalul a fost incendiar. Parma a trecut din nou în avantaj grație golului marcat de Man, în minutul 81, însă Pisa a egalat din nou în minutul 90+2, grație reușitei lui Canestrelli venită după un assist al lui Marius Marin. Până la urmă, Parma a dat lovitura în minutul 90+5, când Del Prato a marcat pentru 3-2.

Dennis Man a fost notat cu 7 de ziarul Parma Today, iar italienii au avut din nou cuvinte de laudă pentru internaționalul român, care a ajuns la 10 goluri în Serie B și la 12 în toate competițiile.

"Al zecelea gol dintr-un campionat extraordinar pentru Dennis Man. Pe durata meciului a lăsat impresia că este capabil oricând să depășească defensiva adversă prin jocul său. A lovit și bara, iar apoi a înscris un gol de autor", a scris Parma Today.

Grație victoriei contra Pisei, Parma se află pe prima poziție din Serie B, cu 54 de puncte, la opt puncte în fața ocupantei locului secund, Cremonese.

Pentru Parma urmează un meci dificil pe terenul lui Como, ocupanta locului 4 din Serie B. Partida este programată sâmbătă, de la ora 17:15.