"Trebuia să fie el!". Italienii au exultat după ce Dennis Man a marcat, din nou, un gol decisiv pentru Parma

Dennis Man Parma Serie B Stranieri Dennis Man
Data publicarii: Sambata 17 Februarie 2024, 16:44
Data actualizarii: Sambata 17 Februarie 2024, 16:59

Parma și Pisa au fost adversare în etapa a 25-a din Serie B.

Cu Dennis Man și Valentin Mihăilă titulari, Parma a obținut o victorie importantă, impunându-se la limită, scor 3-2.

Dennis Man, din nou decisiv pentru Parma

Gazdele au deschis scorul prin Benedyczak, în minutul 25, însă Pisa, la care Marius Marin a fost integralist, a egalat în minutul 35, prin Valoti.

Valentin Mihăilă a fost schimbat în minutul 58, iar Dennis Man a reușit să marcheze în minutul 81.

"Dennis Man, ce frumusețe" și "Trebuia să fie el" au fost reacțiile imediate ale celor de la Parma, postate pe contul oficial de Twitter.

În acest sezon, Dennis Man a marcat de 11 ori și a oferit șase assist-uri în cele 24 de meciuri jucate pentru formația italiană.

În urma acestui succes, Parma este lider în Serie B, cu 54 de puncte, urmată de Cremonese (46 puncte) și Como (45 puncte, un meci mai puțin disputat).