Notele primite de Dennis Man și Valentin Mihăilă după succesul Parmei din Serie B

Dennis Man Parma Serie B valentin mihaila Stranieri Dennis Man și Valentin Mihăilă
Data publicarii: Sambata 17 Februarie 2024, 18:16
Data actualizarii: Sambata 17 Februarie 2024, 18:26

Dennis Man a marcat un gol pentru Parma, care a învins-o pe Pisa cu scorul de 3-2, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 25-a din Serie B.

Adrian Benedyczak (25), Dennis Man (81) şi Enrico Del Prato (90+5) au marcat golurile liderului, în timp ce pentru oaspeţi au punctat Mattia Valoti (35) şi Simone Canestrelli (90+3), din pasa lui Marius Marin.

Dennis Man a fost integralist la gazde, iar Valentin Mihăilă a jucat 57 de minute, în timp Marius Marin a evoluat tot meciul la Pisa.

În clasamentul marcatorilor, Dennis Man are 10 goluri (din 21 de partide), fiind devansat de Daniele Casiraghi (FC Sudtirol), Massimo (US Cremonese), Gennaro Tutino (Cosenza), câte 12 goluri, şi Joel Pohjanpalo (Venezia FC), 11 goluri.

Notele primite de Dennis Man și Valentin Mihăilă

Jurnaliștii de la Tuttomercatoweb au făcut o analiză a evoluției jucătorilor de la Parma, iar Dennis Man și Valentin Mihăilă au obținut printre cele mai mari note din echipă.

"În prima repriză a căutat oportunități, dar a avut puțin spațiu. Mult mai bine în a doua parte, când a preluat controlul și a marcat un gol meritat, precedat cu câteva minute de o bară senzațională", a fost descrierea pentru Dennis Man, notat cu 7.

Valentin Mihăilă a primit nota 6 pentru evoluția din meciul cu Pisa: "A combinat adesea cu Man, însă fără a crea ocazii mari la poarta lui Nicolas".