Era minutul 80, iar echipa sa era condusa cu 1-2. Cum a batut Lucian Sanmartean un penalty

Lucian Sanmartean Al Ittihad Al Taaewon Arabia Saudita Costel Galca Stranieri
Data publicarii: Duminica 12 Februarie 2017, 09:58
Data actualizarii: Duminica 12 Februarie 2017, 10:31

Lucian Sanmartean a ratat sansa de a-i aduce echipei sale, Al Taawon, macar un punct din meciul cu fosta formatie la care a activat in Arabia, sub comanda lui Piturca, Al Ittihad. Mijlocasul a ratat un penalty aseara.

Al Taawon, echipa romanilor Galca si Sanmartean, a fost invinsa de Al Ittihad, scor 1-2, in tr-u meci din etapa a 18-a a campionatului Arabiei Saudite.

Sanmartean, care a fost integralist, a ratat un penalty in minutul 80 al partidei.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Fahad Al Ansari (minutul 56) si Villanueva (59). Pentru Al Taawon a punctat Saeed Al Dosari (64).

In urma infrangerii, Al Taawon a ramas pe locul 7 in clasament, avand 21 de puncte.