VIDEO Dugandzic și Cordea, assist-uri împotriva echipei lui Steven Gerrard! Super-pasă dată de fostul atacant de la Rapid! Cât s-a terminat

andrei cordea Al Tai Marko Dugandzic Stranieri
Data publicarii: Joi 21 Septembrie 2023, 20:23
Data actualizarii: Joi 21 Septembrie 2023, 20:24

Al Tai a jucat în deplasare cu El-Ettifaq în a șaptea etapă din Premier League a Arabiei Saudite, scor 3-4.

Andrei Cordea și Marko Dugandzic au fost titulari în duelul cu echipa lui Steven Gerrard, care i-a avut titulari pe Wijnaldum, Henderson și Moussa Dembele. Scorul a fost deschis de Wijnaldum, din pasa lui Dembele, în minutul 2, însă Mensah a restabilit egalitatea, în minutul 10.

Al Tai a trecut în avantaj, în minutul 36, după golul înscris de același Mensah, dintr-o pasă superbă a lui Marko Dugandzic, în interiorul careului. Avantajul oaspeților a ținut doar cinci minute, după ce Dembele a egalat din pasa lui Henderson.

A doua repriză a început în forță, iar Mensah a marcat din nou, de această dată după ce a primit un assist de la Andrei Cordea. Al Tai s-a văzut din nou egalată, prin Wijnaldum, în timp ce același Dembele a adus victoria, în al treilea minut de prelungiri.

Al Tai se află pe locul 9 în clasament, având 7 puncte în 7 meciuri jucate.