Doar scorul i-a umbrit debutul! Tatarusanu, numit omul meciului de L'Equipe dupa ce a batut un record vechi de 10 ani. Ce nota a luat

Ciprian Tatarusanu Franta Ligue 1 Nantes Stranieri
Data publicarii: Duminica 13 August 2017, 14:47
Data actualizarii: Duminica 13 August 2017, 14:54

Ciprian Tatarusanu a fost declarat omul meciului Nantes - Olympique Marseille, chiar daca echipa sa a fost invinsa cu 0-1 de oaspeti. Tatarusanu a avut cateva interventii salvatoare si a fost notat cu 8 de L'Equipe.

Goalkeeperul echipei nationale a limitat scorul la 0-1, fiind invins abia in minutul 85 de Lucas Ocampos, dupa ce se opusese catorva mari ocazii de gol.

Tatarusanu a fost declarat omul partidei si notat cu 8, cel mai mult dintre fotbalistii ambelor formatii.

"Noua inverventii, sase dintre ele inainte de pauza! Un record vechi de 10 ani pentru un portar debutant in Ligue 1", a scris L'Equipe despre roman.