VIDEO Dezastru pentru echipa lui Nicolae Stanciu! Ce s-a întâmplat în ultimul meci al lui Wuhan Three Towns

Nicolae Stanciu China Henan Jinye Shandong Luneng Wuhan Three Towns Stranieri
Data publicarii: Duminica 13 Noiembrie 2022, 15:34
Data actualizarii: Duminica 13 Noiembrie 2022, 15:39

Românul a fost integralist în partida cu Henan Jinye din Chinese Super League, disputată duminică.

Aflată într-o luptă teribilă cu Shandong Luneng pentru titlul de campioană în China, Wuhan Three Towns, echipa lui Nicolae Stanciu, a pierdut surprinzător duminică pe teren propriu, 1-3 cu Henan Jinye în etapa cu numărul 25 din Chinese Super League.

Wuhan Three Towns - Henan Jinye 1-3 după 1-0

Internaționalul român, care nu va fi prezent la meciurile naționalei din noiembrie, a fost integralist în partida în care Wuhan Three Towns a deschis scorul în minutul 31 (Xie Pengfei, din lovitură liberă) și a condus cu 1-0 până în minutul 73.

Yihao Zhong (73), Shuai Yang (82) și Guido Carrillo (90+2) au dat lovitura pe final, așa că în acest moment Nicolae Stanciu și compania se află pe locul 2 în clasament, la 3 puncte distanță de liderul Shandong Luneng.