VIDEO Dennis Man ”non si vede”, dar el și Valentin Mihăilă sunt lideri cu invincibila Parma în Serie B! Cum au jucat în ultima etapă

Dennis Man Fabio Pecchia Parma Serie B valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Luni 25 Septembrie 2023, 09:27
Data actualizarii: Luni 25 Septembrie 2023, 09:33
Parma nu a reușit să treacă pe teren propriu de Sampdoria, scor 1-1, dar este pe primul loc în clasament.

Cu Dennis Man titular și schimbat în minutul 58 și cu Valentin Mihăilă introdus în minutul 65, Parma a scos doar un 1-1 duminică, pe teren propriu, cu Sampdoria, în etapa a șasea din Serie B.

Parma este lider neînvins în liga secundă din Italia, cu 14 puncte din patru victorii și două egaluri.

Urmează pe podium alte două formații neînvinse, Venezia (12 puncte) și Modena (11 puncte).

Dennis Man abia a trecut clasa în meciul Parma - Sampdoria 1-1

Man a jucat slab cu Sampdoria. ”Non si vede”, a scris Tuttomercatoweb, care l-a notat cu 5.

Mihăilă a primit 5,5: ”Nu a găsit vreo oportunitate de a marca”, în timp ce Parma Today i-a notat pe ambii români cu 5.

Dennis Man numai ce fusese lăudat de antrenorul Fabio Pecchia.

Antrenorul Fabio Pecchia despre Dennis Man

"Este o călătorie și suntem cu toții fericiți, în primul rând el, pentru că se simte bine și este capabil să ofere continuitate.

L-am avut de la început și, în afară de o mică pauză din cauza unei mici probleme, a fost mereu apt.

Ne poate face să vedem viitorul cu mai multă încredere, dar putem accelera acest proces de creștere pentru toată lumea”, a declarat tehnicianul Parmei înainte de meciul cu Sampdoria.