De ce a fost anulat de VAR golul din penalty înscris împotriva echipei românilor Olimpiu Moruțan, Adrian Rus și Marius Marin

Olimpiu Morutan Adrian Rus marius marin Pisa Venezia Stranieri
Data publicarii: Sambata 18 Februarie 2023, 09:42
Data actualizarii: Sambata 18 Februarie 2023, 09:44

Pisa a obținut doar un egal cu Venezia, scor 1-1, în etapa a 25-a din Serie B.

Meciul Pisa - Venezia, din etapa cu numărul 25 din Serie B, a oferit un moment rarisim: penalty transformat în gol anulat de VAR!

În minutul 36, după o eroare a lui Adrian Rus, la 1-0 pentru Venezia (Candela '17), oaspeții au primit o lovitură de la 11 metri.

Olimpiu Moruțan și Adrian Rus au fost titulari, Marius Marin a intrat după pauză

Pohjanpalo a înscris, însă reușita sa a fost anulată de VAR după ce arbitrul a sesizat că fotbalistul a atins de două ori mingea înainte de a o trimite în poartă!

În cele din urmă, Pisa a egalat pe final (Gliozzi, '74 - din penalty) și meciul s-a terminat 1-1.

La gazde, Olimpiu Moruțan și Adrian Rus au fost titulari, în timp ce Marius Marin a intrat în minutul 46.