Danciulescu a debutat la Hercules in derby-ul cu Elche!

Elche Hercules Alicante Ionel Danciulescu Stranieri
Data publicarii: Sambata 03 Octombrie 2009, 21:56
Data actualizarii: Sambata 03 Octombrie 2009, 21:57

Atacantul roman Ionel Danciulescu, care s-a transferat, la inceputul acestui sezon, de la Dinamo la Hercules, a debutat pentru echipa sa in derbiul provinciei Alicante castigat, scor 3-0, cu Elche, in runda a VI-a din liga secunda iberca.

Atacantul roman a fost introdus pe teren de tehnicanul Esteban Vigo, in minutul 70, in locul lui Jorge Tote.

Golurile echipei din Hercules la meciul de sambata au fost marcate de atacantul muntenegrean Andria Delibasici, in minutele 21, 43 si 78.
In urma acestui succes, gruparea Hercules Alicante a urcat pe primul loc in Segunda Division, cu 13 puncte acumulate.

Ionel Danciulescu a fost transferat de la Dinamo Bucuresti la Hercules Alicante la inceputul lunii septembrie, parafand un acord pe doua sezoane cu gruparea din liga secunda iberica.