Dan Petrescu, agonie și extaz! Jeonbuk a avut penalty decisiv în '90, apoi au urmat 11 minute de prelungire

Dan Petrescu Coreea de Sud Daegu Jeonbuk Hyundai Motors K League 1 Stranieri
Data publicarii: Sambata 21 Octombrie 2023, 12:39
Data actualizarii: Sambata 21 Octombrie 2023, 12:46

Tehnicianul român este angrenat cu Jeonbuk Hyundai Motors în play-off-ul din Coreea de Sud.

Jeonbuk Hyundai Motors a câștigat greu sâmbătă la prânz meciul cu Daegu din play-off-ul Coreei de Sud, scor 2-1, echipa lui Dan Petrescu reușind victoria după un penalty în minutul 90.

Han Kyo-won a deschis scorul pentru Jeonbuk (30), dar gazdele au egalat repede prin Edgar (34).

Jeonbuk Hyundai Motors, în afara locurilor pentru cupele continentale

Elevii lui Dan Petrescu au luat cele trei puncte după penalty-ul transformat de Gustavo (90), după care au urmat 11 minute de foc în prelungirile partidei.

În clasamentul din K League 1, Jeonbuk se află pe locul 4 după 34 de etape, în afara locurilor pentru cupele continentale.