VIDEO "Cum ai marcat așa, Tănase?". Fostul atacant de la FCSB a impresionat în duelul cu Olăroiu

florin tanase al jazira Al Sharjah Cosmin Olaroiu Emiratele Arabe Unite Stranieri
Data publicarii: Miercuri 08 Martie 2023, 10:29
Data actualizarii: Miercuri 08 Martie 2023, 10:28

Florin Tănase, atacantul lui Al Jazira, a înscris un gol în meciul pierdut contra lui Al Sharjah, echipa condusă de Cosmin Olăroiu, scor 1-2, în sferturile de finală ale Cupei Președintelui din Emiratele Arabe Unte.

Echipa lui Olăroiu s-a calificat dramatic în semifinalele competiției. Al Sharjah a deschis scorul în minutul 45+4, prin brazilianul Luanzinho, însă Florin Tănase a egalat după pauză, în minutul 59, cu o execuție spectaculoasă. Al Sharjah s-a impus grație reușitei unui alt brazlian, Caio, din minutul 90+2.

Florin Tănase a jucat 71 de minute, iar atacantul lui Al Jazira a înscris cu o lovitură de cap din apropierea careului, plasând mingea excelent lângă bară, fără șansă pentru portar.

"Bruno: Cum ai marcat așa, Tănase?", a fost mesajul postat de al Jazira după golul românului, atașând o fotografie cu cei doi jucători ai echipei sărbătorind reușita.

În ciuda golului marcat de Florin Tănase, Al Jazira a fost eliminată din Cupa Președintelui, iar acum se va concentra la meciurile din campionat. Formația fostului golgheter de la FCSB ocupă locul 6 în Emiratele Arabe Unite, cu 33 de puncte, la doar șase lungimi în spatele liderului Al Ahli Dubai.

Pentru Florin Tănase a fost al șaselea gol marcat la Al Jazira în cele 19 meciuri disputate până în prezent.