FOTO ȘI VIDEO Cicâldău da, Moruțan ba! ”Tratamente” total diferite pentru românii lui Galatasaray la ultimul amical, cu Salernitana

Galatasaray Alexandru Cicaldau Haris Seferovic okan buruk Olimpiu Morutan Stranieri
Data publicarii: Joi 28 Iulie 2022, 13:30
Data actualizarii: Joi 28 Iulie 2022, 13:32

Echipa din Istanbul a remizat cu formația din Serie A, scor 1-1, pe ”Tivoli Stadion” din Tirol, Austria.

Aflată în cantonament în Austria, Galatasaray Istanbul, echipa românilor Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan, a disputat miercuri un meci de pregătire cu Salernitana, echipa din Serie A la care este legitimat și fostul internațional francez Franck Ribery.

Cicâldău a fost folosit din primul minut de antrenorul Okan Buruk, în timp ce Moruțan a rămas pe banca de rezerve, deși în repriza a doua turcii au făcut zece schimbări.

Presa din Turcia a scris în ultima perioadă despre interesul pentru Moruțan al unor echipe precum Kasimpașa sau Sivasspor, însă Okan Buruk a surprins pe toată lumea când i-a dat o nouă șansă românului, convocându-l în lotul pentru cantonamentul din Austria.

Meciul, disputat pe ”Tivoli Stadion” din Tirol, s-a terminat 1-1, golurile fiind marcate de Erik Botheim ('11) pentru Salernitana, respectiv Haris Seferovic ('13) pentru Galata.

Foto și video: Galatasaray SK