VIDEO Cea mai proastă veste pentru Edward Iordănescu! Ce se întâmplă cu Ianis Hagi

Ianis Hagi alaves Javi Lopez Luis Garcia Valencia Stranieri
Data publicarii: Luni 06 Mai 2024, 10:46
Data actualizarii: Luni 06 Mai 2024, 10:49

”Tricolorul” este fără minute la Alaves după meciurile naționalei din martie și înțepenește pe banca de rezerve în La Liga.

Echipa spaniolă Alaves a învins duminică seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Valencia, în etapa a 34-a din La Liga.

Oaspeţii au lovit decisiv în minutul 68, când Carlos Vicente a pasat şi Javi Lopez a înscris, deschizând scorul. A fost unicul gol al meciului, care s-a terminat cu victoria lui Alaves.

Alaves merge brici, dar fără Ianis Hagi

Echipa antrenată de Luis Garcia se află la a treia victorie consecutivă în campionat, în timp ce Valencia a bifat a treia înfrângere la rând.

Ianis Hagi a rămas, din nou, pe banca de rezerve la Alaves!

Clasamentul din La Liga

În clasamentul după 34 de etape, Alaves a ajuns pe locul 11, cu 41 de puncte, iar Valencia se află pe 8, cu 47 de puncte.