Ce notă a primit Radu Drăgușin după primele minute în tricoul lui Tottenham! Peste Varane

radu dragusin Manchester United Tottenham Stranieri
Data publicarii: Duminica 14 Ianuarie 2024, 21:04
Data actualizarii: Luni 15 Ianuarie 2024, 11:35

Radu Drăgușin (21 de ani) a debutat în tricoul lui Tottenham, după doar două zile de la semnarea contractului cu Spurs.

Intrat în minutul 85, în locul lui Oliver Skipp, Radu Drăgușin a avut o evoluție perfectă în fața lui Manchester United în cele zece minute în care a fost pe teren.

Potrivit platformei Sofa Score, care l-a notat pe Drăgușin cu 6.7, internaționalul român nu a făcut vreo greșeală, a avut o intercepții și a pasat de opt ori, cu un procentaj de 100%.

Altfel spus, fundașul român a obținut o notă mai mare decât Varane (6.5), fundașul lui Manchester United, care a fost integralist, însă a arătat în multe rânduri nesiguranță în defensivă.

Manchester United - Tottenham 2-2

Rasmus Hojlund a deschis scorul în prima repriză, în minutul trei, cu un eurogol, în timp ce Richarlison a restabilit egalitatea în minutul 19 al partidei.

Ulterior, Hojlund i-a pasat decisiv lui Marcus Rashford în minutul 40. Englezul a reușit să-l învingă fără nicio problemă pe portarul lui Tottenham, Vicario.

În repriza secundă, Rodrigo Betancur a primit un assist de la debutantul Timo Werner și a dus scorul la 2-2, blocând, astfel, tabela de marcaj încă din minutul 46.

Echipele de start

Manchester United: Onana - Wan-Bissaka, Varane, Evans, Dalot - Eriksen, Mainoo - Garnacho, Fernandes, Rashford - Hojlund; Rezerve: Forster, Austin, Royal, Drăgușin, Dorrington, Donley, Santiago, Bryan

Tottenham Hotspur: Vicario - Porro, van de Ven, Romero, Udogie - Skipp, Betancur, Hojbjerg - Johnson, Richarlison, Werner; Rezerve: Bayindir, Heaton, Kambwala, Martinez, Casemiro, Forson, McTominay, Pellistri, Antony