VIDEO Bogdan Racovițan se pregătește de event în Polonia! Rakow, prima în campionat, s-a calificat și în finala Cupei

Rakow Czestochowa s-a impus cu 1-0 în semifinala de miercuri seara cu Gornik Leczna.
Toate meciurile de la FIFA Club World Cup pot fi văzute pe VOYO cu comentariu în limba română.
Echipa internaționalului român Bogdan Racovițan, Rakow Czestochowa, s-a calificat miercuri seara în finala Cupei Poloniei, după 1-0 în semifinala cu Gornik Leczna (gol Bartosz Nowak, '47).
Astfel, pe 2 mai, va disputa pentru a treia oară consecutiv ultimul act al competiției, cu marea rivală Legia Varșovia, cea care îi dă emoții și în campionat: în Ekstraklasa, Rakow este lider cu 61 de puncte după 26 de etape, la șase puncte distanță de locul al doilea, ocupat de Legia.
Bogdan Racovițan a câștigat deja în acest sezon Supercupa Poloniei
În semifinala cu Gornik Leczna, Bogdan Racovițan a rămas pe banca de rezerve.
În acest sezon, fundașul central în vârstă de 22 de ani a jucat 11 meciuri oficiale pentru Rakow și a câștigat deja un prim trofeu, Supercupa Poloniei, partidă în care a și marcat un gol în 2-0 cu Lech Poznan.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News