Belgienii il lauda pe Rednic! Gent a castigat al treilea meci la rand! Ce scriu ziarele despre antrenorul roman:

Mircea Rednic AA Gent Stranieri
Data publicarii: Duminica 01 Decembrie 2013, 17:11
Data actualizarii: Duminica 01 Decembrie 2013, 17:10

►19:00 FILM-EVENIMENT: Sah-mat, Romania! Povestea Regelui ►20:00 Special "DerBibicule, ce meci!", Steaua - Petrolul!

Rednic a castigat a treia victorie la rand in Belgia, dupa ce Gent a batut-o pe Mechelen cu 1-0 in etapa a 17-a.

Golul a fost marcat de Kage in minutul 84. Gent are 24 de puncte si e pe 8 in Belgia. Chiar daca echipa a jucat mai prost la inceput, nereusind sa castige in primele sase meciuri, lucrurile merg din ce in ce mai bine pentru antrenorul roman.

"Echipa lui Mircea Rednic fura 3 puncte in ultimele minute. Este a treia victorie la rand a lui Gent. Fanii sunt bucurosi ca echipa se bate pentru play-off. Mai au doar doua puncte pana la locul 6" au scris cei de la HLN.