Data publicarii: Vineri 07 August 2009, 09:49
Data actualizarii: Vineri 07 August 2009, 17:52

Totti, 3 goluri, 2 lovituri superbe Rossi si cate un gol Mnez si Chuka - Roma a distrus-o aseara pe Gent in Europa League.

Razboi Steaua - Dinamo in Europa! Cum s-a calificat Steaua Rosie in ultimul minut! VIDEO: Au SASE clase peste! Galata 6-0 Maccabi Netanya

Italienii nu au avut mila de Gent, pe care au executat-o de 7 ori cu sange rece. Inceputul meciului nu anunta dezastrul ce avea sa vina, iar primul gol in poarta lui Gent a picat abia in minutul 35.

Belgienii s-au trezit in minutul 45 cu un om in minus, dupa ce Suler a primit al doilea galben si a fost trimis la vestiar.

In minutul 56, Totti a marcat al doilea gol pentru el si pentru Roma in acest meci, pentru ca 2 minute mai incolo, Rossi sa marcheze.

In minutul 64, Totti reusea hattrick-ul din penalty, iar Rossi ducea scorul in minutul 74 la 5-0.

Belgienii au marcat golul de onoare in minutul 75, prin Smolders, dar Roma a continuat sa loveasca letal cu fiecare atac.

In minutul 80, italienii au marcat prin Menez, pentru ca in minutul 86, Chuka sa stabileasca si scorul final, 7-1 pentru Roma.