Ange Postecoglou a reacționat după înfrângerea dură a lui Tottenham, cu Radu Drăgușin titular: "Nu ăsta e motivul"

Tottenham Ange Postecoglou Fulham Premier League Stranieri
Data publicarii: Sambata 16 Martie 2024, 22:13
Data actualizarii: Sambata 16 Martie 2024, 22:22

Cu Radu Drăgușin titular integralist, Tottenham a suferit o înfrângere drastică în deplasare, cu Fulham, scor 3-0.

Pe Craven Cottage nu a existat decât o singură echipă, Fulham. Gazdele au dominat meciul, deşi au deschis scorul târziu, în minutul 42, prin Rodrigo Muniz.

Imediat după pauză, Sasa Lukic a înscris pentru 2-0, iar Muniz a făcut dubla cu golul din minutul 61, care urca scorul la 3-0. Fulham a avut şi un gol anulat, în minutul 68, la Palinha, dar s-a impus cu 3-0, la finalul unui meci în care Radu Drăgușin a avut o evoluție ștearsă

În clasamentul din Premier League, Tottenham are 53 de puncte şi se află pe poziția a cincea, în timp ce Fulham e pe locul 12, cu 38 de puncte.

Ce a declarat Ange Postecoglou după eșecul cu Fulham

Tehnicianul lui Tottenham a vorbit despre evoluția echipei, explicând care au fost motivele pentru care nu au arătat un joc solid, cu care au ajuns până în partea superioară a clasamentului.

În plus, Ange Postecoglou a fost întrebat despre absența lui Micky van de Ven, cel care a fost înlocuit de Radu Drăgușin, nu a fost principalul motiv pentru care s-a pierdut meciul.

"Nu am făcut un joc bun, mai ales în repriza secundă. Prima parte a fost decentă, dar am primit un gol dezamăgitor.

Au fost lucruri pe care le-am făcut pe parcursul sezonului și cu care ne-am mândrit: intensitate și tempo. Ne-au lipsit în totalitate în a doua parte.

Nu este motivul (n.r. - absența lui Micky van de Ven) pentru care nu am jucat bine astăzi. Nu el este motivul pentru care nu am jucat", a declarat tehnicianul după meci.