Cristiano Ronaldo andrei cordea Laurentiu Reghecampf Stranieri
Eduard Muntean
Data publicarii: Sambata 30 Septembrie 2023, 17:24
Data actualizarii: Sambata 30 Septembrie 2023, 17:25

Al Nassr a învins-o pe Al Tai, formația sub comanda lui Laurențiu Reghecampf, scor 2-1 într-un meci din campionatul Arabiei Saudite.

Elevii lui Laurențiu Reghecampf au fost aproape de un rezultat pozitiv. În minutul 86 al meciului scorul era 1-1 între Al Tai, echipă la care se află fostul rapidist Dugandzic și Andrei Cordea, și Al Nassr, echipă unde evoluează Cristiano Ronaldo.

Starul portughez de 38 de ani a stricat bucuria celor de la Al Tai printr-un gol marcat în minutul 87, iar rezultatul final a rămas neschimbat, 2-1.

• Andrei Cordea

”Astăzi (n.r. – vineri) am putut marca al doilea gol împotriva lui Al-Nassr în minutele de final, dar am primit un gol în ciuda încercării mele de a menține echilibrul echipei și de a nu ne deschide. Echipa mea a jucat un meci bun și deschis împotriva unei echipe mari de mărimea lui Al-Nassr” a concluzionat Laurențiu Reghecampf.

”Visele devin realitate”

Fostul fotbalist al FCSB, Andrei Cordea este singurul care a plecat fericit din tabăra lui Al Nassr. Atacantul de 24 de ani a făcut schimb de tricouri cu Cristiano Ronaldo la finalul partidei și a transmis: ”Visele devin realitate!”