Adrian Păun, erou în Israel! Ultima „ispravă” a fotbalistului lui Hapoel Beer-Sheva

Adrian Paun Hapoel Beer-Sheva Israel Stranieri Adrian Păun
Data publicarii: Luni 27 Februarie 2023, 23:11
Data actualizarii: Luni 27 Februarie 2023, 23:19

Fostul jucător al CFR-ului, Adrian Păun, a reușit o „dublă” în meciul disputat  de Hapoel Beer-Sheva împotriva lui Maccabi Bnei Raina.

Din articol

Hapoel Beer-Sheva a învins-o pe Maccabi Bnei Raina cu scorul de 2-0, luni, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 24-a a campionatului Israelului.

Adrian Păun a înscris în minutele 30 şi 51. Fotbalistul român a fost înlocuit în minutul 60 cu Magomed-Şapi Suleimanov.

Mijlocaşul care s-a consacrat la CFR Cluj a ajuns la patru goluri marcate în cele 17 partide disputate în tricoul lui Hapoel, în acest sezon.

• Ajuns la 27 de ani, Adrian Păun este cotat la 1.2 milioane de euro de site-urile de specialitate.

Transferat definitiv de Hapoel Beer-Sheva, în vara acestui an, după ce fusese împrumutat la clubul din Istrael din toamna anului trecut, Adria Păun mai are contract cu actualul său club până în iunie 2024.